Nezapomínejte, že dům nebo byt, který si pořizujete se stane vaším domovem. Může být sebekrásnější, ale pokud není dobře umístěn, nemusí to být ten pravý. Interiér i exteriér můžete přestavět, úplně předělat k obrazu svému, ale své okolí tak jednoduše nezměníte.

Víte, na co si dát při pořizování nového domu nebo bytu pozor?

VYHOVUJE VÁM RUCH VELKOMĚSTA?

Jakmile se rozhodnete, ve kterém kraji bude váš vysněný domov, je důležité si určit, jestli zvolíte bydlení ve městě nebo na vesnici. Venkov na vás může dýchnout klidem a pohodou, ale nezapomínejte, že z vesnice je přístup ke službám o něco složitější. Zapřemýšlejte, jestli bydlení na vesnici bude mít pořád tolik plusů i za deset let. Ruch velkoměsta se nemusí líbit každému. Služby sice máte za rohem a všude se dopravíte městskou hromadnou dopravou, ale vysněný klid tu najít nemusíte. Ideálním řešením by v tomto případě mohlo být předměstí – dostupné služby a zároveň relativní klid.

PROZKOUMEJTE OKOLÍ

Reálný život se od toho na papíře může dost lišit. Před výběrem nemovitosti navštivte její okolí, abyste se ujistili, že jste vybrali správně. Někdy stačí jen po okolí projíždět autem, ideálně v různých časech, abyste zjistili, co se děje. Můžete tak poznat i své budoucí sousedy.

PRÁCE A ŠKOLA

Je vaše práce a škola vašich dětí blízko? Budete muset jezdit autem nebo to zvládnete pěšky? Nezapomínejte na to, že někdy je náročnější dojíždět přes celé město než z předměstí. Víte, kolik času vám cestování zabere? Všechny tyto aspekty je důležité před přestěhováním zjistit. Abyste později nebyli zklamaní, že vám zbývá málo času na rodinu a vaše koníčky jen proto, že jste zvolili nevhodnou polohu vašeho domova.

RODINA, PŘÁTELÉ, VOLNÝ ČAS

Blízkost přátel a rodiny je důležitá. Jak moc by vám vadilo za svými blízkými dojíždět? A zvládnout to i oni k vám?

Jsou v okolí vašeho budoucího domova nějaké volnočasové aktivity? Prozkoumejte, jaké možnosti vyžití se v blízkosti nacházejí. Budete mít možnost zařídit dětem kroužky tak, aby zvládly cestu domů samy, nebo je budete muset vyzvedávat?

KLIDNÁ ČTVRŤ?

Nikdo z nás nechce bydlet v nebezpečné čtvrti. Ceny bytů i domů jsou tu sice o dost nižší, ale bezpečí rodiny by mělo být prioritou. Zjistěte si, jak je na tom okolí vaší vysněné nemovitosti s mírou kriminality. Bude bezpečné se sem přistěhovat? Bude tu bezpečno pro vaše děti?

BUDETE SI ROZUMĚT SE SOUSEDY?

Různé čtvrti přitahují podobné typy lidí. Podívejte se po svém okolí a zkuste si představit, jestli tu bydlí lidé, kteří vám jsou podobní. Přeci jen je pravděpodobné, že si tu budete chtít najít přátele, se kterými budete trávit letní večery na terase s grilem. Ujistěte se, že se stěhujete do lokality, kde si s lidmi v okolí budete rozumět. Přeci jen jde o vaše pohodlí.

Výběr vhodné lokality pro váš domov by se nikdy neměl uspěchat. Naši realitní makléři RE/MAX Power jsou speciálně proškoleni, aby vám s výběrem vhodného místa pomohli. Nebojte se zeptat a pomůžeme vám najít váš ideální domov podle místa, kde by se vám líbilo žít.

Zdroj: https://www.remax.eu/

Pokud byste potřebovali řešit prodej či pronájem,

neváhejte se na nás obrátit.