Každý chceme prodat svou nemovitost rychle a za co nejvyšší cenu. Co ale dělat, když se to nedaří? Mám pro vás několik tipů, jak si s takovou situací poradit.

Špatná prezentace nemovitosti

Oprýskaná omítka, zanedbaná zahrada, vnitřek domu vybavený osobními věcmi, neuklizeno, to vše může způsobit absenci poptávek. A určitě chcete, aby potencionální zájemci na prohlídky chodili, že ano? Každý, kdo kupuje nemovitost, si chce představit, jak by to vypadalo, kdyby tam bydlel on. Je tedy důležité odstranit všechny osobní věci, byt nebo dům uklidit. Při pořizování fotografií nemovitost pořádně osvětlete. Přeci jen na fotografii lépe vypadá prosluněný byt než temná kobka. Využijte služby profesionálního fotografa, investice se vám rychle vrátí. Nezapomeňte, že neprodáváte nemovitost, ale domov.

Propagace nemovitosti

Pokud máte dobré fotografie, jste na nejlepší cestě prodat nemovitost rychle. Do inzerátu nezapomeňte přidat půdorys. Díky tomu si potencionální kupec může lépe představit dispozici domu nebo bytu a už může přemýšlet nad tím, jak by se mu bydlelo. Textace inzerátu je také velmi důležitá. Vyškrtejte všechnu nepotřebnou omáčku a zaměřte se na konkrétní fakta. Přidejte informace o dostupnosti škol a školek, zdravotnických zařízení nebo divadel či barů. Podle toho, na jakého zájemce cílíte. Tyto informace pomohou si ještě více představit, jak se v dané lokalitě bude bydlet.

Příliš vysoká cena nemovitosti

Také je možné, že jste cenu nasadili příliš vysokou. Víte, jak se pohybují ceny nemovitostí ve vašem okolí? Inspirujte se. A pokud jste příliš vysoko, nebude od věci, cenu snížit. Vysoká cena hypoték, momentálně částečná stagnace trhu mohou ceny nemovitostí tlačit směrem dolů. Pokud si nejste jistí, jak správně nacenit nemovitost, můžete vyplnit jednoduchý formulář a my vám zdarma pomůžeme.

Unikátní nemovitost

Další problém s nízkou poptávkou po vaší nemovitosti může být, to že nemovistost je něčím specifická nebo unikátní. Může se jednat o historickou budovu, příliš velký dům nebo dům s obrovskou zahradou. Případně může být nemovistot v neobvyklé lokalitě. To vše může způsobit, že se kupující bude hledat hůře. V tomto případě necilte na všeobecnou klientelu, ale zaměřte se na unikátnost nemovitosti a tu prezentujte. Tím konkrétně oslovíte svou cílovou skupinu a nemovitost prodáte rychleji.

Svěřte se profesionálům, nedejte na rady neznalých

Prodat nemovitost nemusí být tak jednoduché, jak se zdá. Pokud je to nad vaše síly. Fotografie jsou nic moc, interiér vypadá spíš jako po výbuchu, inzerát napsat neumíte, pak se svěřte do rukou profesionálům. Správná realitní kancelář vám se vším pomůže a připraví nemovitost k prodeji tak, aby se prodala rychle a za co nejvyšší sumu. V RE/MAX Power máme už přes 14 let zkušeností s přípravou nemovitostí. Neváhejte nás kontaktovat a sjednat si s námi nezávaznou schůzku. Rádi vám pomůžeme.

zdroj fotografií: canva.com

Napište nám

11 + 15 =

Pokud byste potřebovali řešit prodej či pronájem,

neváhejte se na nás obrátit.