Skupiny pachatelů krádeží v období Vánoc nejsou většinou tvořeny profesionály, ale spíše amatéry, kteří usilují o rychlý zisk nejen v podobě vašich vánočních dárků.

Tipy, jak ochránit svůj domov

Níže vám nabídneme 5 tipů, jak ochránit své bydlení před nechtěnou návštěvou.

Krabice od dárků odneste do sběru

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak přilákat pozornost zlodějů a umožnit jim zjistit obsah vašich vánočních dárků, je neopatrné odstraňování prázdných dárkových krabic, které končí ve vašem odpadkovém koši. Rychlý pohled a zloději budou mít jasno o tom, co se nachází uvnitř vašeho domu.

Pokud jste si pořídili nový televizor nebo počítač a zbavujete se obalů, ujistěte se, že jste krabice rozdělili na menší kusy, než je vyhodíte.

Skryjte interiér před zraky z ulice

Další častou chybou vlastníků domů je umístění vánočních dárků přímo pod okny, což je dobře viditelné z ulice. To může potenciálním zlodějům usnadnit plánování, protože nemusejí příliš zkoumat situaci.

Osvětlení vás může zachránit

Chytrým opatřením může být instalace venkovních světel propojených s detektorem pohybu, který se aktivuje v případě nočního přiblížení k domu. Také můžete nastavit časovač pro vnitřní osvětlení, pokud budete delší dobu mimo domov. Tato opatření slouží jako účinný odstrašující prostředek.

Pozor na požáry

V případě osvětlení domu nebo zahrady si dejte pozor, aby kabely nebyly poškozené a žárovky nebyly rozbité, což může snížit riziko náhodných požárů. Před odchodem ze své nemovitosti nebo před spaním nezapomeňte vypnout veškeré osvětlení.

Na sítích nesdílejte citlivé informace

Pokud plánujete cestovat během svátků, buďte obezřetní při sdílení informací na svých sociálních médiích. Například příspěvky typu „Pozdravy všem doma, vrátíme se příští týden“ mohou být pro zloděje užitečným tipem. Nikdy nesdílejte detaily o tom, kdy opouštíte domov nebo kdy se vrátíte!

I přes to, že Vánoce jsou obdobím dobrých skutků, bohužel není zaručeno, že všichni budou jednat s odpovídající morálkou…

Hledáte-li i v období svátků nové bydlení, neváhejte se na naši realitní kancelář RE/MAX Power obrátit. Pro své klienty hledáme bydlení na míru – ať už se jedná zakoupení nemovitosti nebo její pronájem.

zdroj obrázků: canva.com

Napište nám

4 + 15 =

Pokud byste potřebovali řešit prodej či pronájem,

neváhejte se na nás obrátit.