Každý jsme jiný a každému vyhovuje něco jiného. Někdo je milovníkem velkoměsta – ruch, velké množství lidí a vše na dosah. Druhý má raději klid a pohodu vesnice nebo domku na samotě. Sice nemá všechny služby po ruce, ale za ten klid to stojí. Jak jste na tom vy?

Život ve městě

Město nabízí přístup k mnoha pracovním příležitostem. Obvykle i vyšší mzdu a lepší pracovní nabídky. Restaurace na každém rohu? I to může být důvod života ve městě. Kulturní vyžití je tu opravdu široké a ti, kteří mají rádi čilý ruch tu budou jako ryby ve vodě.

Další nespornou výhodou je dostupnost služeb. Ať už potřebujete lékaře nebo odeslat balík, vše je od sebe jen kousek. A pokud to není na dosah ruky, fungující hromadná doprava vás za chvilku doveze i na druhý konec města. Na druhou stranu nemovitosti v centru města jsou dražší a i život ve městě je finančně náročnější.

Život na předměstí

Méně lidí, klidnější prostředí, a přesto dostupné vše potřebné. Život na předměstí si vybírá stále více lidí. Převážně rodiny s dětmi, které mají rádi klid, přírodu na dosah, ale nechtějí nebo nemohou se vzdát luxusu města. Předměstí má plno dalších výhod, mezi které patří i snazší parkování, nižší náklady na bydlení než v centru města a společné akce se sousedy, které znáte. Na rozdíl od bytu v domě ve velkoměstě, kde často nevíte, kdo s vámi bydlí na patře.

Život na venkově

Klid a ticho je to, proč lidé na venkově žijí. Příroda takřka na dosah ruky. A pokud jste v dostatečné vzdálenosti od města, tak i noční obloha je najednou poseta tisíci hvězd, které ve městě neuvidíte. S dostupností služeb už je to ale horší. Obvykle je nezbytnost vlastnit auto, protože hromadná doprava jezdí ve velmi dlouhých intervalech. Na vesnici jsou ale výrazně levnější náklady na bydlení. Život je klidnější a o něco pomalejší. A vypěstovaná zelenina přímo z vaší zahrádky za to stojí.

Prodej nemovitostí může být náročný. Nebojte se obrátit na realitní kancelář, kterou jste si předem ověřili. Zkontrolujte její reference, zjistěte, jestli makléři mají zkušenosti s oblastí, ve které byste chtěli koupit nebo prodat dům. Například v naší realitní kanceláři RE/MAX Power Dobříš se specializujeme na prodej domů v Dobříši, Příbrami, Sedlčanech, Berouně, Hořovicích i v Praze a dokážeme vám nabídnout takovou nemovitost, která pro vás bude vhodná. Neváhejte nás kontaktovat a domluvit si nezávaznou schůzku.

Zdroj fotografií: canva.com

Napište nám

9 + 13 =

Pokud byste potřebovali řešit prodej či pronájem,

neváhejte se na nás obrátit.