Vlastníte dům a bojíte se, že by mohl být vykraden nebo že by se o to zloděj mohl pokusit? Nezapomínejte na prevenci a prostor dejte i moderním technologiím. Spojením obého se z vašeho domu stane nedobytná pevnost.

Při zabezpečení domu nepodceňujte prevenci

Zloději si tzv. “vytipovávají” dům, který chtějí vykrást. Absence plotu, osvětlení, vysoké keře a tmavá místa přímo vybízí k tomu, aby se zloděj o vloupání pokusil. Stoupněte si před dům a zkuste odhalit jeho slabá místa. Doplňte osvětlení ke všem vchodům – hlavní vchod, garáž, zadní vchod, balkonové dveře. Můžete instalovat osvětlení, které reaguje na pohyb a jen v případě změny se rozsvítí. Žádný zloděj nechce vykrádat dům všem na očích.

Máte blízko domu vzrostlé keře, které by mohli sloužit jako skvělá skrýš? Upravte je, zastřihněte, aby nemohlo dojít k tomu, že se za ně zloděj schová až bude páčit okno.

Zabezpečení všech vchodů do domu už dnes bývá samozřejmostí. Bezpečnostní dveře, zabezpečená garáž, bezpečnostní okna. To vše může zabránit tomu, aby se lupič do interiéru dostal. Ovšem už to neřešení poškození, které může zloděj svým jednáním způsobit i přesto, že se dovnitř nedostane.

Přístupový systém, bezpečnostní kamery a alarm

Co odradí zloděje? Často to bývají viditelné bezpečnostní kamery. Pokud nechcete nebo nemůžete umístit kamery opravdové, můžete si vystačit s maketou. Zloděj půjde cestou nejmenšího odporu a to znamená, že si raději vybere dům, který není zabezpečený vůbec. Ovšem pokud by se u vašeho domu cokoliv stalo, materiál pro pojišťovnu nebo policii mít nebudete.

Přístupový systém

Umožní vstup do objektu jen osobám, které mají přístup. Může fungovat na kód, čip, kartu nebo vstup přes mobilní aplikaci. Přístupový systém může být propojen s kamerovým systémem. Pokud si chce třeba soused půjčit vaší sekačku z garáže a vy zrovna nejste doma, stačí přes aplikaci, kterou máte v mobilu, garáž otevřít a celou scénu sledovat díky připojené kameře. Jakmile soused garáž opustí, vy ji přes aplikaci zase zamknete.

Kamerové systémy a alarm

Kamery je možné instalovat uvnitř i vně nemovitosti. Díky tomu máte ucelený přehled. Kamerové systémy dnes už obvykle mají schopnost rozpoznávat obličeje, dobrou viditelnost i za nevhodných světelných podmínek a vzdálená kontrola vám přinese opravdový pocit bezpečí. Budete mít pod kontrolou celý pozemek a v případě, že by se k vašemu domu dostal vandal nebo zloděj, tak i perfektní materiál pro policii nebo pojišťovnu. Nainstalovaný domovní alarm vám dá zase ihned vědět, že se v domě pohybuje cizí osoba. Některé alarmy vydávají signál, takže hlasitý zvuk mohou zloděje nebo vandala okamžitě odradit. Alarmů je mnoho druhů, důležité je vybrat takový, který bude pro vaši nemovitost vhodný.

Úspěšný prodej nemovitostí může výrazně zvýšit kvalitní zabezpečení, které již dům má. Potřebujete pomoci nebo poradit s prodejem vaší nemovitosti? Neváhejte kontaktovat naše makléře, kteří za sebou mají i stovky zobchodovaných nemovitostí. Sjednejte si s námi nezávaznou schůzku v naší kanceláři RE/MAX Power v Dobříši.

Zdroj fotografií: canva.com

Napište nám

4 + 6 =

Pokud byste potřebovali řešit prodej či pronájem,

neváhejte se na nás obrátit.