Nedaleko přehrady Orlík leží krásná vesnice Klučenice. První zmínka o vesnici je už z vrcholného středověku. Dnes jsou Klučenice oblíbeným místem krátkého odpočinku nebo dokonce destinací k dovolené.

Historie obce Klučenice

Obec byla ve 12. století darována králem Václavem I. Rytířskému řádu Křižovníků s červenou hvězdou. První písemná zmínka o Klučenicích pochází z roku 1334. Roku 1619 byla obec zabrána Petrem ze Švamberka – pánem na Orlíku a vrácena byla až po Bitvě na Bílé Hoře. Pustošení se obci nevyhnulo. V roce 1645 ji poničili Švédové, v roce 1744 císařská armáda, která táhla na Vysoký Chlumec a v době napoleonských válek to nebylo o nic lepší.

Klučenice doby dnešní

Obec je velmi dobře vybavena. Najdete tu několik obchodů, lékaře, školu i školku. V obci je několik pohostinství, hotel a camp. Každoročně se tu koná v červnu tradiční pouť a v listopadu posvícení.

Okolní příroda je tak krásná, že přitahuje lidi z dalekého okolí. Dá se tu vyrážet na výlety díky značeným trasám. Blízkost řeky Vltavy je ideální nejen na procházky, ale hlavně na delší odpočinek. Není proto divu, že chaty a chalupy v okolí Klučenic jsou velmi ceněné.

Najdeme pro vás ideální nemovitost

Přemýšlíte nad tím, že oblast Klučenic by pro vás byla více než vhodná? Neváhejte kontaktovat naši realitní kancelář RE/MAX Power a my vám pomůžeme najít váš vysněný byt, dům nebo chalupu. Naše nabídka nemovitostí je velmi široká a každý den ji doplňujeme o další nemovitosti, které se mohou stát i vaším domovem.

Napište nám

6 + 3 =

Pokud byste potřebovali řešit prodej či pronájem,

neváhejte se na nás obrátit.