Jedno z nejvýznamnějších míst na Berounsku? Pak hledejte Svatého Jana pod Skalou. Obec se nachází v srdci národní památkové rezervace Karlštejn.

Historie obce Svatý Jan pod Skalou

První písemnou zmínku najdeme už z roku 1037. Ale dříve se vypráví pověst o prvním českém křesťanském mnichovi Ivanovi, který se ve skalách usídlil. Ivanovi se ale v jeskyni zjevovali zlý duchové. Rozhodl se, že místo opustí. V tu chvíli se před Ivanem objevil svatý Jan Křtitel, podal Ivanovi křížek, kterým zlé duchy z jeskyně vypudil.

Svatý Jan pod Skalou dnes

Obec vzkvétá. Mnoho budov bylo opraveno a restaurováno. V místním kostele Narození sv. Jana Křtitele, který tvoří dominantu obce, se pořádají koncerty duchovní i vážné hudby. Velmi oblíbeným cílem výletníků i poutníku je studánka sv. Ivana. Pramen, který je od pradávna považován za léčivý, vyvěrá až z několika set metrové hloubky.

Svatý Jan pod Skalou – kousek do Berouna i do Prahy

Obec Svatý Jan pod Skalou najdete jen kousek od Berouna (odhadem 5 minut jízdy) a cca 20 minut jízdy z Prahy. Celá obec je obklopena lesy, nachází se totiž v národní přírodní rezervaci. Příroda je tu opravdu neskutečně krásná. Především díky krasovým jevům. Pro ty z vás, kteří milujete klid přírody je tato část Středočeského kraje ideálním. Hledáte-li nový domov nebo chalupu. Oba sny se v okolí Svatého Jana pod Skalou dají splnit. Neváhejte kontaktovat naše makléře z RE/MAX Power, poradí vám, jakou nemovitost vybrat. Naši makléři oblast Berounska znají velmi dobře. V případě, že se chcete jen porozhlédnout, nemovitosti na prodej najdete na našich stránkách vždy aktualizované. Ideální je ale kontaktovat naši realitní kancelář, můžeme vám najít nemovitost přesně podle vašich preferencí a neztratíte čas hledáním.

Napište nám

9 + 5 =

Pokud byste potřebovali řešit prodej či pronájem,

neváhejte se na nás obrátit.