Výběr nemovitosti není dobré podcenit. Jedna z nejdůležitějších věcí při výběru vašeho nového bydlení je určitě lokalita. Volba vhodného umístění vašeho domu nebo bytu vám může výrazně zjednodušit život.

10 tipů jak vybrat tu nejvhodnější lokalitu pro váš byt nebo dům

Výběr vhodné lokality pro bydlení je klíčovým krokem při hledání nového bytu nebo domu. Každá lokalita má své výhody a nevýhody, a záleží na vašich individuálních potřebách a preferencích. Vybrali jsme pro vás 10 nejdůležitějších bodů, podle kterého najdete tu nejhodnější lokalitu pro váš vysněný domov.

1. Definujte své priority

Nejdříve si stanovte, co je pro vás nejdůležitější. Může jít o blízkost práce, škol, rodiny, přístupnost veřejné dopravy, bezpečnost, kvalitu života, přítomnost parků a zelených ploch, kulturu a zábavu apod. Definování těchto priorit vám pomůže zaměřit se na konkrétní lokality.

2. Stanovte si rozpočet

Určete si, kolik jste ochotni a schopni utratit za bydlení. Různé lokality mají různé ceny, a tak bude váš rozpočet hrát rozhodující roli při výběru. Pokud nemáte dostatek vlastních prostředků, můžete využít hypotéku.

3. Prozkoumejte různé části města

Navštivte různé části města a seznamte se s jejich atmosférou. Zjistěte, jak se cítíte v dané lokalitě, jaká je tam infrastruktura, kvalita občanské vybavenosti a další faktory, které pro vás mohou být důležité.

4. Zvažte dopravní dostupnost

Pokud se musíte pravidelně dostávat do práce, školy nebo na jiná důležitá místa, zvažte dostupnost veřejné dopravy a silniční sítě. Případné dopravní kolony mohou mít negativní vliv na váš denní dojížděcí čas. A upřímně, raději strávíte hodinu se svou rodinou, než popojížděním v autě.

5. Zkuste si představit dlouhodobé bydlení

Přemýšlejte o tom, jak se v dané lokalitě vidíte dlouhodobě. Zvažte, jak by se váš život mohl změnit v příštích letech (např. rodina, změna zaměstnání).

6. Zjistěte si informace o bezpečnosti

Informujte se o míře kriminality a bezpečnosti v dané lokalitě. To může být důležité pro váš pocit pohody.

7. Přečtěte si recenze a ptejte se místních obyvatel

Na internetu můžete najít recenze a zkušenosti lidí, kteří v dané lokalitě žijí. Místní obyvatelé mohou poskytnout užitečné informace o životě v této oblasti. K tomu můžete využít jak osobní kontakt, tak například sociální sítě jako je facebook nebo instagram.

8. Konzultujte s realitním makléřem

Realitní makléři mají obvykle hlubší znalost místního trhu a mohou vám poskytnout rady ohledně lokalit, které by mohly vyhovovat vašim potřebám. Správný realitní makléř svou lokalitu zná. Ví, jak se v místě bydlí, jaké jsou dostupné služby atp. Ale hlavně ví i o nedostatcích, tak se neváhejte zeptat. V RE/MAX Power známe ze svých lokalit každý kout. takže vám můžeme pomoci vybrat to nejhodnější bydlení přesně podle vašich preferencí.

9. Zvažte budoucí trendy

Myslete na dlouhodobé trendy v dané lokalitě. Může se stát, že dnes má lokalita omezené vybavení, ale v budoucnu se tam mohou objevit nové podniky a možnosti. Třeba už je v plánu stavba dětského hřiště nebo třeba nové polikliniky, které by vám v případě nastěhování mohly chybět.

10. Zkontrolujte dostupnost služeb a občanské vybavenosti

Ujistěte se, že v lokalitě jsou dostupné potřebné služby, jako jsou obchody, zdravotní zařízení, školy, restaurace a další.

Pamatujte, že výběr lokality je velmi individuální a závisí na vašich osobních prioritách. Je důležité investovat čas do hledání. Zvažte všechny faktory, které pro vás mají význam, abyste našli lokalitu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Kontaktujte svého makléře, který vám s výběrem nejvhodnější lokality pomůže.

zdroj obrázků: canva.com

Napište nám

2 + 1 =

Pokud byste potřebovali řešit prodej či pronájem,

neváhejte se na nás obrátit.